Het leukste hiphopfestival van Dordrecht en omstreken beleeft dit jaar haar tweede editie! Te gekke optredens van onder andere Zwart Licht en Kraantje Pappie, locale hiphophelden en verschillende workshops! Check hieronder het programma:
- Main Stage
- Locals Only Stage
- Bubbels Stage (workshops)
MAIN STAGE:
Zwart Licht
Dat het snel kan gaan, is in het geval van Zwart Licht een understatement. Eind 2007 besluiten producer Hayzee en rapper Akwasi, allebei actief in het Amsterdamse jongerencentrum Studio West, samen een groep op te richten. Backup-rapper Leeroy wordt al snel als derde lid aan de formatie toegevoegd, waarna de ontwikkeling van het drietal in een stroomversnelling terechtkomt. Binnen een jaar is debuutalbum Bliksemschicht klaar om in eigen beheer uitgebracht te worden, twee maanden later ligt de cd via Top Notch door het hele land in de winkel en intussen, nog geen anderhalf jaar na de oprichting van de groep, is Zwart Licht een gevestigde naam binnen de Nederlandse hiphop. Langzaam is anders.
Kraantje Pappie
Kraantje’s carrière is in een stroomversnelling gekomen doordat hij in 2009 zijn eerste EP ‘Boulimia’ heeft uitgebracht, in de finale van de Grote Prijs van Nederland staat én genomineerd is voor een state award. Net aangesloten bij Noah's Ark (label van Jiggy Djé), een steeds groter wordend netwerk en een berg passie en talent op zak, werkt Kraan zichzelf langzaam omhoog tussen de grote namen die de Nederlandse hiphop/rap cultuur rijk is. Kraantje is er zeker een die je in de gaten moet houden.
Engel
Na twee cd’s te hebben uitgebracht met producer Daniël (Woonboot Producties) keerde de Nederlandstalige rapper Engel in 2008 terug met zijn solo album “Engelland”. Van het album zijn verschillende video’s verschenen waaronder Kleine Jongen (ft. DiggyDex, Def P en JiggyDje) en Sorry (ft. DiggyDex) die ook regelmatig op TMF te zien was.
Met Engelland nam de gepassioneerde rapper je mee naar de BoomBap Hiphop waar hij mee opgegroeid was en hij zet deze lijn door op zijn nieuwe album “Geen weg terug”. Beats, Cuts en Rhymes zijn de ingrediënten van zijn energieke live show waar hij wordt bijgestaan door Just en turntablist DJ Native.


Van Kwaad Tot Erger
Ben Jur, Tjerkovara, Fotosynthese, Eppo en Viezerik besloten hun krachten te bundelen om hiermee een kersvers Breda’s unicum te grondvesten. Compleet met vaste DJ, DJ Dunic, is dit gezelschap klaar om de podia in Nederland kennis te laten maken met Van Kwaad Tot Erger.
Skenkie
Skenkie is een nederlandstalige emcee, losgebroken van zijn voormalige rapgroep "Ambulant" die in 2004 hun debuut cd "16 jaar en ouder" presenteerden,
Een jaar later besloot Skenkie te beginnen aan " 'T Proefmonster" zijn eerste solo cd en de naam Skenkie was gevestigd! Gecombineerd met een flinke dosis humor zorgt Skenkie voor een energy volle show samen met zijn back up rapper Shine en DJ 2hype.
Risskant
De Dordtse rapper Risskant werd winnaar van zowel de publieksprijs als de hoofdprijs tijdens de Grote Prijs van Zuid Holland categorie Urban 2007.
Na begin 2009 zijn vierde en derde solo album uitgebracht te hebben is in mei 2009 nog een release naar buiten gebracht. Dit was een tweetalig internationale samenwerking tussen Canada en Nederland samen met de Canadese rapper Anonymouz en heet Klassiek.
Kzer
Kees Groenenberg (KZER) is in 1987 geboren in dordrecht. pas in 2001 begon hij hiphop te luisteren, en raakte geinspireerd door artiesten/crews als Mobb deep, Notorious BIG en Eminem. In 2005 begon hij naarmate zelf ook te schrijven (in de nederlandse taal) en te freestylen met lokale mc's, hij had de mu-ziekte al snel te pakken. De naam KZER staat voor: Kennis Zekerheid En Realiteit, z'n rhymes zijn dan ook vooral gebaseerd op het "dagelijks leven". na een tijdje zoeken naar de juiste beats ontmoette hij via een vriend "ozzy" die actief bezig was met beats, het klikte meteen tussen de rhymes en de beats, de samenwerking was dan ook een feit. Inmiddels heeft hij al weer twee platen op zijn naam staan. Zijn eerste "klaar is kees" en zijn meest recente plaat ‘Verder’.
Thuggy Blackz
Otis Delgado Silva a.k.a. Thuggy Blackz is een Dordtse rapper die hard aan de weg aan het timmeren is. Hij heeft net de laatste hand gelegd heeft aan zijn nieuwe mixtape die hij samen met zijn maat Crimez heeft opgenomen. 30 januari zal deze gepresenteerd worden in de popcentrale. Op Dordt=Dope zal hij uiteraard zijn nieuwe tracks ten gehore brengen.

Host
Vincent van der Does, beter bekend als Bleekwonder zal met zijn vlotte babbel de host zijn van de avond. Al eerder verzorgde deze host o.a. de aankondigen op De Definitie Van Dopeheid en de showcases van De Grote Prijs Van Nederland. Daarnaast schrijft en fotografeert hij voor Hiphopinjesmoel.
LOCALS ONLY STAGE:
Op deze stage zullen 6 Dordtse mc’s/acts Dordrecht op hun manier vertegenwoordigen, dit zijn:
maNic-nda-SaSa
Rotterdam, een aantal jaar geleden… Tijdens een rap-battle op het Grafisch Lyceum komen 2 verschillende boys tegenover elkaar te staan, de uitkomst … Hip-Hop! Hip-Hop bleek de gemeenschappelijke factor te zijn van de uit Dordrecht afkomstige maNic en de in Moordrecht wonende SaSa. Na eindeloze gesprekken over Hip-Hop en het over en weer sturen van nieuwe pokoes en nieuwe verses, besluiten de twee talentvolle MC’s hun krachten te bundelen en zich te focussen op een gemeenschappelijk, nog uit te komen, project: KlasseZieke.
D.J.
D.J. is een 22-jarige opkomende Mc/beatmaker uit Zwijndrecht. Rond 2006 is hij serieus begonnen met muziek maken en zit nu in het eerste jaar van de ALBEDA MCA artiest/producer opleiding. D.J. is op dit moment bezig aan een demo project met welke hij voor 90% zelf produceert. Tevens heeft D.J. al optredens gehad in o.a. Nighttown, Now & Wow en Popcentrale.
Wil je de Dordtse Rap scene ook vertegenwoordigen dat kan. Er zijn nog 3 Open Spots voor deze avond. Deze gaan we door middel van een rap battle tijdens de Hiphopcentrale (13 februari 2010) weggeven. Dus heb je de skillz of ben jij een rauwe Dordste rapper die Dordrecht kan representen, meld je dan voor 24 januari aan! Meer informatie vind je op hiphopcentrale.hyves.nl.
BUBBELS STAGE (workshops):
Get Pimped Up bij Max Gravity
Achter Max Gravity gaat Howard H schuil. Max Gravity staat voor het custimizen van canvas, caps, rugtassen en sneakers. Het idee voor customizen is ontstaat uit zijn passie voor anime en japanse comic cultuur. Wanneer je dus een nieuwe stijl of art voor je producten zoekt, moet je bij Max Gravity zijn! Deze avond geeft hij een kleine demonstratie van zijn talenten. Speciaal voor Dordt=Dope gaat hij caps customizen.

DIY Music Video introductieworkshop
Vandaag de dag wordt het zelf maken van films en muziek steeds toegankelijker. Computers worden sneller en opnameapparatuur steeds goedkoper. Deze trend is duidelijk terug te zien in de kwantiteit en de kwaliteit van de amateurfilmpjes op websites als YouTube en MySpace. We spelen in op deze nieuwe ontwikkelingen in het project Do It Yourself Music Video, waarbij beginnende en semiprofessionele bands de mogelijkheid krijgen om onder begeleiding een lowbudgetvideoclip te maken. Het project zal handvatten geven die nodig zijn voor het maken van een videoclip. Wil je jouw band of crew zien en horen op lokale tv, internet of met de clip de hort op om gigs te regelen? Jezelf meer promoten door een videoclip is zinvol. De introductieworkshop is een unieke kans om erachter te komen hoe je met weinig geld een toffe videoclip kan maken. Natuurlijk ben je welkom om een kijkje te nemen op onze website www.diymusicvideo.nl.

Master Humpa & Co
In tegenstelling tot de meeste danseres die maar 1 type stijl hebben, heeft Master Humpa & Co meerdere. Hun wijde assortiment aan kleding, Robotpakken en accessoires maken hun shows anders als andere. Je ziet namelijk niet vaak een Robot dat Pop and Locked. Ook zonder pak kan Master Humpa & Co Dikke Show geven. Van Bubbeling tot Electric Boogie en van Poppin tot Breakdance: Master Humpa & Co brengen het voor je!
Dordt=Dope is in samenwerking met:
